GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Frukostkoppar 12566091
nr 1256 6091
Ulla Procopé
(1921-1968), Finland
4 pcs, Fiesta, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Målad dekor i koboltblått. Signerade Arabia Finland UP. Height: 9 cm, 3 med smärre missfärgningar och krackelyrer.
Condition: 3 med smärre missfärgningar och krackelyrer
Ulla Procopé, Finnidsh designer, born 1921, dead 1968.
3000
SEK 2000
Monday May 20 2019
at 19:19:05
20/5 18:16:08
- Thema-auction
May 20
Retro
Read more about Retro
Arabia